Hnízdo potáplic se nachází v oblasti jezer New Hampshire.
Potáplice lední je nejrozšířenější a nejznámější druh a jediný, který se rozmnožuje na jihu v New Hampshire.
Potáplice obvykle snáší dvě vejce. Inkubace trvá 28 až 30 dní. Oba partneři se při sezení střídají. Velice často odchovají jen jediné mládě. Mláďata se líhnou v prachovém peří, které je na horní části těla tmavěji, na spodní světleji šedohnědé. Zůstávají první den po vylíhnutí v hnízdě, pak nasednou na hřbet samičky, který jim slouží v dalším období jako plovoucí hnízdo. Mláďata dovedou hned plavat a potápět se. Když jsou asi 40 dní stará, jsou schopna letu. Jejich potravou jsou hlavně ryby.


Výběr teritoria je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které musí potáplice udělat. „Perfektní“ teritorium musí mít dobrou čistotu vody, dostatek kořisti pro dospělé i kuřata, musí být snadno ubránitelné před predátory a má alespoň jedno dobré hnízdiště. Při výběru hnízdiště hledají potáplice místo, které je chráněno před suchozemskými predátory a také před působením větru a vln. Čím více listů, tím lépe, protože pomáhá skrýt hnízdo před ptačími predátory a zvědavými lidmi. Místo, které nejlépe odpovídá návrhu, je závětrná strana malého ostrůvku v chráněné zátoce. Ale v chráněných zátokách není dost malých ostrůvků, aby se tam vešly všechny páry potáplic, takže si musí vystačit s tím, co je k dispozici. Místo hnízda si vybírají samci. Samice musí zkonzumovat dostatek živin, aby doplnila to, co bylo vynaloženo během migrace, aby si udržela dobrý zdravotní stav a následně vyprodukovala dvě velká vejce.


Výbor pro uchovávání vodního ptactva (LPC) byl založen v roce 1975 v reakci na obavy o dramaticky klesající populaci potáplic. Posláním LPC je obnovit a udržet zdravou populaci potáplic po celém New Hampshire, sledují zdraví a produktivitu populací. Hlídky kontrolují kvalitu životního prostředí. Více než 45 let zajišťuje Výbor pro zachování potáplic celostátní monitorování, výzkum, řízení a dosah na zachování potáplic a jejich stanovišť. LPC je velká síť zaměstnanců s více než 1500 členy a dobrovolníky kteří pracují na záchraně potáplic.
Od roku 2014 společnost LPC vysílá veřejnosti živé záběry hnízdících potáplic. Diváci jsou svědky celého hnízdního procesu, včetně stavby hnízda, snášky vajec, inkubace a líhnutí kuřat.

Sezóna 2022

Kamera byla na hnízdo instalována 2. května
První vejce samice snesla 28. května a druhé 30. května.
Vylíhnutí se předpokládá mezi 24. a 27. červnem.
Kamera je na stejném hnízdě jako v roce 2021.


Online přenos z hnízda:

Potáplice webkamera z hnízda

Videozáznamy:

Samička snesla první vajíčko.


Samička snáší druhé vejce

Zdroj: loon.org/looncam, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)