Hnízdo orlů bělohlavých leží na vrcholu vysoké borovice v národním lese San Bernardino v oblasti, která je veřejnosti nepřístupná, severně od jezera Big Bear. Okolí jezera je vyhledávanou rekreační oblastí. BIG BEAR VALLEY je 7. biologicky nejrozmanitější místo v zemi!


Cílem nezisková organizace Friends of Big Bear Valley je udržovat nedotčenou krásu a jedinečné prostředí tohoto velmi zvláštního místa.
Jackie, samička orla bělohlavého, jejíž hnízdění zachycuje online kamera od roku 2017, ve středu 11. ledna snesla své první vejce sezóny 2023.
Jackie, které je asi 10 let, byla spatřena na hnízdě těsně po 15:00. Stála na svém hnízdě a nafukovala si peří, což je podle Friends of Big Bear Valley, skupiny, která provozuje kameru s živým přenosem zaměřenou na orlí hnízdo, známkou toho, že by mohla snést vejce. Vajíčko snášela přibližně 6 minut.
Druhé vajíčko Jaskie snesla během silné zimní bouře 14. ledna
Inkubační doba bude trvat přibližně 35 dní.

Jackie se podle organizace spárovala se samcem orla bělohlavého, Shadowem, který hnízdo také navštívil ve středu ráno a byl spatřen na nedaleké větvi, když samička snášela vejce. Vylíhlá mláďata už v minulosti pojmenovali žáci třetí třídy v údolí.
Kamera hnízda orla bělohlavého se používá od roku 2013 a zaznamenávala životy dvou předchozích orlů, kteří se jmenovali Ricky a Lucy. Ti dva opustili hnízdo v roce 2015 a předpokládá se, že opustili oblast někdy v roce 2016, ale v roce 2017 převzala hnízdo nová samice Jackie
Kamera zachytila Jackie, jak v roce 2018 snášela vejce, a zaznamenala, jak se vylíhla. Jedno mládě zemřelo po silné bouři, ale druhé, jménem Stormy, opustil Big Bear Valley později toho roku.
Jackie opět snesla vejce v roce 2019 s jiným druhem, který byl pojmenován Shadow. Obě se vylíhla, ale jedno mládě uhynulo před opuštěním hnízda.
V roce 2020 byla snesena další dvě vejce, ale ani jedno se nevylíhlo. V lednu 2021 snesla tři vejce, která však byla zničena havrany, když je pár nechal delší dobu bez dozoru.
Druhou snášku vajec snesla v únoru, jedno se vylíhlo v březnu, ale mládě brzy poté uhynulo. Druhé vajíčko se nevylíhlo po normální inkubační době a pár ho začal nechávat bez dozoru, dokud neprasklo.
V roce 2022 se v březnu vylíhlo jedno mládě ze dvou vajíček a dostalo jméno Spirit.

Online přenos z hnízda:

Hnízdo orla bělohlavého – webkamera Big Bear

Videozáznamy:

Jackie snesla první vajíčko sezóny 2023


Druhé vajíčko samička snesla 14. ledna

Zdroj: .latimes.com, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)