Zpráva od biologů z News O California Kondor.
Jsme velice smutní oznámit vám nešťastnou zprávu o mláděti č.15 z Koford Ridge hnízda,mládě bylo nalezeno mrtvé.Biologové z Mountain National Wildlife Refuge vyzvedli mládě na strmých svazích nad hnízdící dutinou.
V asi pěti nebo šesti měsících mláďata často opouštějí relativního bezpečí svého hnízda a začnou objevovat okolní svět. Mohou se dostat do míst, které jsou přístupné dravci nebo náhodně padají z strmých skalních útesů, které obklopují jejich hnízdo. Jak začnou dělat své první lety se stávají zranitelní vůči útokům dravců ze vzduchu, jako jsou zlatí orli.
Není to snadné být mladý kondor učit se jak létat, a zároveň čelit neustálé hrozbě útoků a otravy olovem.
US Fish and Wildlife Service Národní forenzní laboratoř bude provádět pitvu na mláděti, aby se pokusili zjistit příčinu smrti, která by mohla být v důsledku antropogenních faktorů (microtrash požití otrava olovem), nebo v důsledku přírodních faktorů (predace, zranění, nemoci , atd.). Tento proces může trvat několik měsíců, a budeme jakékoli nové informace sdílet, až budou pitevní výsledky.
Zatímco ztráta # 15 je velice smutná ,populace divokých kondorů dosahuje pokroku směrem k obnově.Hejno kondorů v Jižní Kalifornii má další 3 mláďata,která jsou na cestě k opeření.Takže polovina hnízd této sezóny může být stále úspěšná.

Děkujeme vám za vaši podporu a porozumění v této těžké době a za vaši vášeň a zájem o zachování Kalifornských kondorů. Budeme i nadále poskytovat aktuální informace o stavu tří zbývajících mláďata v této sezóně.Máme v plánu příští sezónu s našimi partnery na Cornell Lab ornitologická (allaboutbirds.org/condors~~HEAD=pobj),vysílat online přenos z dalšího hnízda.
Vzpomínkové video:

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)