Pro buřňáky bermudské na ostrově Nonsuch na Bermudách začalo listopadové období námluv. Hnízdné páry se nyní vracejí do svých hnízdních nor na měsíční pobyt plný námluv a kopulace. V prosinci se oba dospělí vydají zpět na moře, než se samice nakonec vrátí, aby začátkem ledna snesla jediné vejce.


Kamera je zasazena do kopulovitého umělého doupěte postaveného Bermudským ministerstvem životního prostředí a přírodních zdrojů (DENR) na ostrově Nonsuch. Tyto nory jsou součástí většího translokačního projektu, který je nezbytný pro dlouhodobé přežití buřňíků bermudských, kdy jsou mláďata z menších, nízko položených ostrůvků přemístěna na ostrov Nonsuch, kde je dostatek biotopů mimo dosah hurikánů a velkých příbojů. Od roku 2016 jsou na ostrově Nonsuch dvě přemístěné kolonie a DENR pokračuje v práci na zřízení dalších bezpečných hnízdišť pro chov buřňáků.
Díky úsilí bermudského DENR byli buřňáci hnízdící v norách kroužkovánii a jejich individuální historie byla zaznamenána v předchozích obdobích hnízdění.

Chovný pár buřňáků bermudských, kteří hnízdí v noře #R831 na ostrově Nonsuch, byli oba přemístěni v květnu 2006 jako téměř opeřená mláďata ze dvou samostatných hnízdních ostrůvků do umělých nor ve větší a vyvýšenější přírodní rezervaci Nonsuch Island. Po přemístění byla kuřata denně ručně krmena a sledována, dokud neodletěla na moře. Oba ptáci v hnízdě 831 pak zůstali na moři tři roky, dokud nedospěli, a v roce 2009 se vrátili, aby se v tomto hnízdě společně spárovali. Od té doby se každý rok vraceli, aby se rozmnožili. Buřňáci produkují pouze jedno vejce každý rok a jsou věrnými partnery, obvykle se párují se stejným partnerem na celý život, což může být i přes 30 let.

Několik skupin pracuje na zvýšení povědomí o ohrožených buřňácích bermudských prostřednictvím živé kamery CahowCam. LookBermuda a Nonsuch Expeditions spolupracují s Bermudským DENR od roku 2011 a od roku 2013 vysílají živé záběry z nor na ostrově Nonsuch.
Na kamerách je vidět jak nora z let 2017–2018, tak i původní nora z let 2013–2014 a pohled na ostrov Nonsuch (kde jsou kamery umístěny). CahowCam je výsledkem spolupráce mezi Cornell Lab of Ornitology a Nonsuch Expeditions. Přenos můžete sledovat živě.

Online přenos z nor buřňáků bermudských

Buřňák bermudský – webkamera z hnízda


Videozáznam

Buřňáci se vrátili na listopadové období námluv na ostrově Nonsuch

Zdroj: allaboutbirds

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)