Hnízdní kolonie albatrosů královských se nachází nedaleko města Dunedin na Novém Zélandu. Jedná se o jedinou chovnou kolonii albatrosů na jižní polokouli, kde je vidět severní královský albatros v přirozeném prostředí.
Na Taiaroa Head sídlí téměř 10 000 mořských ptáků. Některé druhy jsou přítomny pouze po část roku v době hnízdění.
Díky úsilí ministerstva ochrany Nového Zélandu byli hnízdící albatrosi v Taiaroa Head kroužkováni a jejich jednotlivé historie byly zaznamenány v předchozích hnízdních obdobích.


Mladá samička Tiaky dorazila do Chile!

Tiaki byla vybavena vysílačem GPS, na migrační mapě jsme mohli sledovat sledovat její cestu přes oceán. Tiaky odletěla z Taiaroa Head 25. září 2021 ve věku 244 dní. Do Chile přiletěla 30. října 2021 ve 21:50, nalétala 8500 km. Nyní se bude krmit a odpočívat v pobřežních vodách Jižní Ameriky.Albatros královský tráví 80% svého života na moři a na pevninu se vrací pouze k chovu. Délka těla severních královských albatrosů je přibližně 1,2 metru, hmotnost 6-8 kg. Severní královský albatros je jedním z největších mořských ptáků na světě, s rozpětím křídel až tři metry. Jeden z nejdéle žijících ptáků na světě, který se pravidelně dožívá 40 let. Samice snáší jedno vejce v říjnu až listopadu. Doba inkubace trvá 75-86 dní (průměr 79).
Mláďata se líhnou v lednu až únoru a opouštějí hnízdo v září a říjnu. Maximální rychlost Albatrosa je kolem 110 km.

Do Taiaroa Head se postupně vracejí albatrosi k dalšímu chovu. První vajíčko sezóny 21/22 snesla samička YWO, kroužek (žlutý, bílý, oranžový) YWO je 34 let, pár tvoří se samečkem ROBem kroužek (červená, oranžová, modrá), kterému je 37 let a který je často prvním ptákem zpět na začátku nové sezóny.

Online přenos

Albatros královský webkamera z hnízdění

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)