Hnízdní budka poštolek jižních se nachází v Izraeli v Haifě.
Kamera byla přidána a je udržována společností Charter Group Birdcams / Charter Group of Wildlife Ecology a Katedrou geografie a environmentalistiky v Haifě a je financován soukromým dárcem.


V loňském roce samička položila čtyři vajíčka. Dvě mláďata nepřežila. 27. května proběhlo kroužkování dvou přeživších mláďat. Ornitologové měřením zjistili, že mláďata jsou samičky a byly jim přiděleny kroužky s čísly 581 a 582.

Poštolka jižní

Poštolka jižní, je velmi podobná poštolce obecné, liší se hlasem, kratšími křídly, kratším ocasem a světlými drápy. Samec má hnědý hřbet bez tmavého skvrnění, modravé křídelní pole, modrou hlavu s šedými tvářemi (bez vousu), tečkování na spodině menší a řidší. Spodina křídla je světlá s tmavými špičkami. Samice je od samice poštolky obecné rozlišitelná jen velmi obtížně. Hnízdí v koloniích ve městech, na útesech, zříceninách aj. V České republice hnízdila před druhou světovou válkou, od té doby zaletuje jen výjimečně.
Samice snáší 4–6 vajec, sedí na nich 28–31 dní.


Online přenos z hnízda

Poštolka jižní – Izrael

Videozáznamy:

Pár poštolek jižních poprvé společně v budce od minulé sezóny


Samice poštolek jižních bojují o hnízdní budku. Aby nedošlo k usmrcení některé ze samic, výzkumníci z Ramat Hanadiv je od sebe oddělili a poté je kroužkovali.

Zdroj: Charter Group Birdcams

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)