Na Pukekura / Taiaroa Head samičky albatrosů stále snáší vajíčka, a to bude pokračovat až do konce listopadu. K dnešnímu je v kolonii 33 snesených vajec. Zde je více o tom, co očekávat v tomto ročním období.


Samice albatrosa královského snáší jen jedno vejce. Mezi prvním a posledním sneseným vejcem v kolonii uplyne asi měsíc. Pracovníci DOC pak „osvítí“ každé vejce, aby zaznamenali, zda je plodné nebo neplodné. Proces svícení je specializovanou baterkou přes vajíčko, aby se zkontrolovaly krevní cévy. Krevní cévy označují plodné vajíčko.

Inkubace

Úkol udržet vajíčka v teple, je rozdělen rovnoměrně mezi oba rodiče. Když si rodiče vymění povinnosti v hnízdě, uvidíte, že spolu komunikují pomocí specifického chování. To zahrnuje vzájemné povídání a oždibování. Po několika výměnách uvidíte, že rodiče začnou podnikat delší cesty, aby se nakrmili na moři. Jakmile začnou albatrosi podnikat delší cesty, jsou obvykle na moři 7–14 dní, ale mohou být i déle. Ale pokud se z moře během této doby nevrátí, uvidíte také DOC rangery, jak se snaží zabránit ztrátě vajíčka. Po 13 dnech vejce nahradí umělým vejcem. Pokud je to možné, skutečné vejce bude vychováno v jiném hnízdě. Pokud však nejsou k dispozici pěstounská hnízda, umístí vejce do inkubátoru. Zváží také doplňkové krmení dospělce na hnízdě kolem 16–18 dnů. Pokud však existuje podezření, že se chybějící pták nevrátí, odstraní umělé vejce, aby uvolnili zbývajícího partnera.


Líhnutí mláďat

Po nakladení vajíček v listopadu se rodiče nadále dělí o inkubační povinnosti během ledna a února. Rodiče se střídají, aby vejce udrželi v teple, přičemž každý stráví v hnízdě v průměru osm dní. I když před snesením vajíčka a před vylíhnutím se vymění dříve. Budou v tom pokračovat po celou inkubační dobu asi 11 týdnů. Jakmile se vejce začne líhnout, rangeři je odstraní a umístí do inkubátoru. Vylíhlé mládě pak dají do hnízda, poté je uvidíte pravidelně mládě vážit a kontrolovat jeho zdravotní stav.


Online přenos z hnízda:

Albatros královský webkamera z hnízdění

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)