Tato živá kamera z nory papuchalků bělobradých se nachází 21 km od pobřeží Maine na ostrově Seal a poskytuje intimní pohled do nory papuchalků, kde papuchalci hnízdí a rozmnožují se během jarních a letních měsíců. Video stream je občas ovlivněn faktory, jako jsou změny přílivu a odlivu, odrazy od mořské hladiny a hustá mlha.

Pár hnízdí v útulné noře #59 na Seal Island, Maine spolu s dalšími 800 páry papuchalků. Rezidentní samička se jmenuje Millie, není kroužkovaná a hnízdí zde od roku 2019. Sameček Willie je kroužkovaný a hnízdí zde od roku 2017.
Národní společnost Audubon zahájila projekt Puffin v roce 1973 ve snaze obnovit hnízdění papuchalků na historických hnízdních ostrovech v zálivu Maine.
Posláním National Audubon Society je „zachovat a obnovit přirozené ekosystémy se zaměřením na ptáky, další volně žijící zvířata a jejich stanoviště ve prospěch lidstva a biologické rozmanitosti Země“. National Audubon Society chrání ptáky a místa v celé Americe pomocí vědy, advokacie, vzdělávání a ochrany na místě. Od roku 1905 je jejich vizí svět, ve kterém se daří lidem a divoké zvěři. Audubon je nezisková ochranářská organizace.

Hnízdění 2022

Samička Millie položila jediné vajíčko 17. května
Mládě se vylíhlo 25. červana a bylo pojmenováno Florence
26. července výzkumníci projektu Puffin navštívili noru č. 59, vyčistili kameru a okroužkovali Flo.
Její kroužek je červený s číslem 122.

Online přenos z hnízda:

Papuchalk bělobradý – webkamera z hnízda

Flo bude šest týdnů, což znamená, že brzy opustí noru a vydá se s rodiči na moře. Mladí papuchalci typicky opouštějí noru 38-44 dní po vylíhnutí, což znamená, že se očekává, že Flo vyrazí na moře někdy tento týden.
Zde je pohled na Flo s s nově přidanými kroužky, které umožní výzkumníkům z ostrova Seal ji znovu spatřit, až se jednoho dne znovu vrátí do kolonie.

Zde je pohled na proces vážení!

Videozáznamy:

Máma Millie přináší ryby pro malou Flo

Výzkumníci projektu Puffin 26.7. navštívili noru č. 59, vyčistili kameru a kroužkovali Flo.

Millie přináší ryby

Flo se připravuje na odlet.

Zdroj: National Audubon Society, videozáznamy Arlene Beech, Cali Condor

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)