Nejsledovanější pár orlů bělohlavých Harriet a M15 z Floridy opět online!
Sezóna 2022-2023 je jedenáctá sezóna, kdy Dick Pritchett Real Estate poskytuje živý pohled na toto hnízdo ve městě Fort Myers v jihozápadě Floridě. V této sezoně opět zachytí všechny akce pomocí kamer, které streamují živé video 24/7.

Společnost SWFEC spolupracuje s představiteli volně žijících živočichů a místními biology, aby zajistila bezpečnost orlů. Zásah do hnízda je možný pouze s povolením federálních úřadů. Stream ukazuje matku přírodu v její skutečné podobě a některý obsah nemusí být vhodný pro všechny diváky.
Harriet a M byli 5. září spatřeni v hnízdní oblasti, zkontrolovali stav hnízda a začali s jeho úpravou. Oba přinášeli větvičky a hnízdní materiál na hnízdo. Harriet přinesla její oblíbené čerstvé borovicové větvičky.
Harriet a M15 pokračují v práci v ranních a večerních hodinách, odpoledne si dávají pauzu a na noc se vrací na větve hnízdního stromu. Chrání oblast a hnízdo před nezvanou návštěvou. Oba vypadají odpočatě a zdravě a připravují se na novou generaci potomků.
M15 se za posledních sedm let stal pro Harriet výborným parťákem a pro své potomky dobře ostříleným orlím tátou. Od začátku každé sezóny nabízí neústupnou podporu při stavbě hnízda, inkubaci a péči o vejce, krmení mladých orlů a výuce mláďat. M15 je výjimečný lovec a nelítostný ochránce, který udržuje svou rodinu v bezpečí. Zůstává loajální a oddaný své partnerce Harriet a jejich pouto je neutuchající.

Když se mladí orli osamostatní, M15 a Harriet si užívají zaslouženého odpočinku. Připraví se na to, že znovu začnou cyklus a znovu se zasvětí podpoře nového života na pastvině. M15 a Harriet vychovali 13 orlů, kteří se osamostatnili a opustili pastvinu.
Pokud se díváte v noci, mějte na paměti, že kamera 1 je vybavena nočním viděním nebo infračerveným světlem (IR). Záře, kterou vidíte na kameře, je pouhým okem neviditelná. Orli nevidí žádné světlo a zůstávají nerušeni.
Kamera č. 1 je umístěna na hnízdícím stromě, necelé 2 metry nad hnízdem.
Kamera č. 2 je umístěna přibližně 18 metrů od hnízda a má schopnost zachytit snímky hnízda mimo pohled kamery č. 1 Obě kamery jsou šetrné k životnímu prostředí, nejsou intruzivní a jsou navrženy tak, aby nabízely nejlepší pohled na hnízdo a ptáky při zachování nedotčené krásy hnízda a jeho okolí.
Třetí kamera je instalována blíže k severu rybníka, zachycuje aktivitu a dění kolem pastviny a v oblasti rybníka.
Kamera 360 se nachází na stromě s  hnízdem a je to vůbec první živá kamera v historii, která zachycuje 360° pohled na každodenní činnost orlů bělohlavých. Tato kamera vám umožňuje kliknout a přetáhnout do jakékoli oblasti zobrazení pro plně pohlcující zážitek.

Online přenos z hnízda SWFEC

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznam:

Zdroj: SWFL Eagles, videozáznam Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)