Sezóna 2021-2022 je desátá sezóna, kdy Dick Pritchett Real Estate poskytuje živý pohled na toto hnízdo ve městě Fort Myers v jihozápadě Floridě. V této sezoně opět zachytí všechny akce pomocí kamer, které streamují živé video 24/7.
Společnost SWFEC spolupracuje s představiteli volně žijících živočichů a místními biology, aby zajistila bezpečnost orlů. Zásah do hnízda je možný pouze s povolením federálních úřadů.


Harriet a M15 zahájili první den nové sezóny 2021/2022 přívalem hnízdních prací. V posledních měsících se objevili v oblasti, aby zkontrolovali stav hnízda a udělali inventuru toho, co je potřeba. Oba dodali klacíky a materiály a handrkovali se o umístění předmětů. Harriet přidala čerstvé borovicové větvičky, a dokonce přinesla k večeři do hnízda rybu.
Harriet a M15 se dobře přizpůsobují několika změnám v hnízdním teritoriu. Na hnízdním stromě praskla velká větev a nyní se ohýbá směrem dolů. Na pastvině po silném větru spadla souška, na které byla dříve umístěna kamera a Harriet s M15 ji používali jako pozorovatelnu. Na pastvě jsou další místa, kde mohou sedět, lovit a hlídat své území.
Harriet a M15 pokračovali v práci v ranních hodinách, odpoledne si dávali pauzy a přes noc se vrátili do hnízdního stromu. Většinu úprav provádějí na domácím hnízdě s několika návštěvami hnízda 2 na západní pastvině. Udržují oblast chráněnou a ujišťují se, že sousední orli vědí o hranicích. Harriet a M15 vypadají odpočatě, zdravě a dychtivě se připravují přivítat novou generaci potomků.


Online přenos z hnízda SWFEC

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy od Lady Hawk (zachyceno z kamer SWFEC)

Vítejte v sezóně 10 s Harriet a M15 v hlavní roli!

Návštěva Harriet a M15 brzy ráno! M15 leží v hnízdě.


Harriet přináší velký klacek, společná úprava hnízda

Krásná Harriet zblízka


Harriet přináší snítky z čerstvých borovic. Pokus o páření

Zdroj: Dadsjazz, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)