U stabilního a vytrvalého páru sokolů stěhovavých, který si přivlastnil tolik sledované hnízdo na vrcholu věže Campanile UC Berkeley, se děla v posledních měsících jedna zvláštní věc za druhou. A nyní byl Grinnell, samec, nalezen mrtvý v centru Berkeley.


Vše opět vypadalo dobře pro Annie a Grinnella, sokoly, kteří se úspěšně spářili a odchovali třináct mláďat na věži za posledních pět let, jen pár měsíců poté, co byl Grinnell vážně zraněn v boji s jinými sokoly, a nedlouho poté, co Annie záhadně zmizela na dva týdny. Annie se vrátila začátkem března a teprve před pár dny snesla své druhé vejce do hnízda ve věži.

31. března však pozorovatelé sokolů v Berkeley na Twitteru a Instagramu oznámili, že Grinnell byl nalezen mrtvý. Pravděpodobně ho srazilo auto, řekli, vzhledem k tomu, kde byl nalezen v centru Berkeley. „Všichni jsme hluboce zarmouceni, když oznamujeme, že Grinnell byl nalezen mrtvý v centru Berkeley. Jsme zdrceni a máme zlomené srdce,“ píše skupina.

Osud této snůšky vajec je nyní pravděpodobně odsouzen k záhubě, protože sokoli se v inkubaci střídají, samec přebírá inkubaci, aby se samice mohla vydat na lov.
V posledních dnech byli Annie i Grinnell viděni, jak odrážejí mladé vetřelce, kteří přišli zkontrolovat hnízdo, a to se v posledních měsících stávalo docela často.
Zdroj: sfist.com, Cal Falcons

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)